facebook_page_plugin

C2. ZAGADNIENIA DECENTRALIZACJI

 

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji: „Od modelu biurokratycznego przez menedżerski do partycypacyjnego” - doświadczenie polskiej decentralizacji ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania administracja samorządową, współpracy samorządów z organizacjami pozarządowymi oraz budowania modelu partycypacji społecznej.  Po prezentacji odbyła się dyskusja.

 

pawel prokopSpotkanie poprowadził:

Paweł Prokop

Fundator i prezes zarządu Fundacji Inicjatyw Menedżerskich (http://fim.org.pl/). Konsultant i audytor Systemów Zarządzania (m.in. norm ISO 9001 w kilkudziesięciu instytucjach publicznych i komercyjnych). Doradca Prezydenta Lublina ds. partycypacji społecznej i współpracy transgranicznej. Szef Rady Programowej Centrum Kompetencji Wschodnich (powołanego przez Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Lublina oraz Program Narodów Zjednoczonych ds. rozwoju UNDP w Polsce). Uczestniczył w pracach przy wdrażaniu reformy administracji publicznej, był członkiem Komitetu Monitorującego realizację Kontraktu Wojewódzkiego. Członek zespołu Szefa Służby Cywilnej opracowującego strategię szkoleń polskiej administracji na lata 2004-2007. Audytor w Konkursie na Najbardziej Przyjazny Urząd Administracji Publicznej.

  PREZENTACJA "ZAGADNIENIA DECENTRALIZACJI"

 

Artykuł Pawła Prokopa pt.: "NIE ZOSTAWIAJMY MIESZKAŃCÓW Z BOKU - czyli kilka praktycznych refleksji na temat partycypacji"

 

kirk white2

Adres

Biuro Programu Stypendialnego im. Lane'a Kirklanda

Fundacja Liderzy Przemian

Al. Jerozolimskie 133 lok. 56

02-304 Warszawa 

fundacja@leadersofchange.pl

PAFW Medium2

Search