facebook_page_plugin

Spotkanie integracyjno-merytoryczne w Poznaniu

foto z Hanna SuchockaW dniach 24-26 marca wszyscy tegoroczni stypendyści gościli w Poznaniu, w którym uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanym programie studyjnym zatytułowanym „Innowacyjny Poznań: od pracy organicznej do ścieżek rowerowych”.
      Trzy dni wypełnione były po brzegi: zwiedzono Muzeum Powstania Poznańskiego-Czerwiec 1956, Ostrów Tumski i Stary Rynek, podziemia Katedry, Zamek i Bibliotekę Kórnicką oraz tamtejsze Arboretum. Odbyło się kilka ciekawych spotkań, m.in. z Tomaszem Kayserem, zastępcą Prezydenta Miasta Poznania, z Grzegorzem Kaczmarkiem, który opowiedział o poznańskich festiwalach Malta i Transatlantyk, z Karoliną Sydow z Centrum Badań Migracyjnych UAM i Pawłem Sową z Inwestycyjnego Poznania, a także z Michałem Kaczmarkiem z Wydziału Rozwoju Miasta „Akademicki Poznań” i Karoliną Sondej, z Biura Promocji Miasta.
     Jedną z atrakcji był także wykład Pani Premier Prof. dr Hanny Suchockiej, po którym rozwinęła się krótka, ale interesująca dyskusja.
     Po raz pierwszy też sami stypendyści zorganizowali grę dla całej grupy – Tigran Ohanyan, Marina Khanamiryan i Iryna Ivankiv przeprowadzili zabawę, w której drużyny przedstawicieli każdego z miast afiliacji oraz koordynatorów rywalizowały ze sobą odpowiadając na 20 trudnych pytań dotyczących różnych spraw związanych z Polską. Najtrudniejsze chyba pytanie dotyczyło kilkuset pracowników Pałacu Kultury i Nauki, pracujących w podziemiach – okazało się, że chodzi o koty. :)
  

 

kirk white2

Adres

Biuro Programu Stypendialnego im. Lane'a Kirklanda

Fundacja Liderzy Przemian

Al. Jerozolimskie 133 lok. 56

02-304 Warszawa 

fundacja@leadersofchange.pl

PAFW Medium2

Search